8. jaanuar 2006

Mina harrastasin eile ekstreemsporti. Tekkis plaan tänutäheks veel ühed narmakindad  kududa. Päevasel ajal teadagi see kahe lapse kõrvalt suht problemaatiline, seega peamine rõhk oli õhtul ja ööl. Aga see poleks minu moodi kui ma midagi lihtsat ette võtan. Ikka peab endale miskit uut ja huvitavat proovimist ka olema. Tulemuseks hommiku kella kuueks (siis läks ema bussi peale ja võttis kindad kaasa) sai selline pisut siiski veel poolik kinnas. Lille kroonlehe otsad jäid veel emal mõne pistega kinnitada enne kui saab kingituse üle anda.

narmastega kinnas

Üldiselt jäin rahule aga hing on siiski natuke haige, sest tahtsin tegelikult ühevärvilist punast kinnast (ühe ma tegelikult juba tegin valmiski, kui selgus, et teist paraku lõngast ei jagu ja kes siis tahab mulle laup õhtul lõngapoodi avada :P) Usun, et sellisel taustal oleks lilleke palju kenam ja efektsem tulnud.

Kunagi hilisemas postituses sai lahti kirjutatud ka lillekese kudumise õpetus.

Selle õpetuse saatis mulle kunagi eelmisel talvel Kreysy, kui olin vaimustuses tema lillekinnastest. Umbes tõlgituna ingliskeelsest juhendist käib see nii:

Lood sukavarrastele 15 silmust. Kood parempidi (pp) 5 silma, siis vahetad varrast, kood järgmised 5 silma, siis vahetad jälle varrast. Nii jagunevad 15 silma kolmele vardale. Edasi kood ringselt, pärast esimest silmust lood ühe lisaks (mina kasutasin vindiga lõngakeeru moodust). Samuti koo veel 4 korda, viimane silm vardal jälle koo, tee nii kolm varrast. Selle tulemusena on igal vardal 9 silma ja kogu ringil 27 silma. Korda sellist kasvatamise-kudumise rütmi seni kuni igal vardal on 33 silma. Nüüd tuleb hakata kuduma lühikesi ridasid. Koo pp esimesed 16 silma. Kui need on kootud, võta lisavarras ja keera tööd, koo rütmi :pahempidi (php) üks silm, php kaks kokku kuni rea lõpuni. Järgmine rida koo lihtsalt pp. Korda php kahanduste ja tavalist pp ridasid kuni vardale on jäänud 2 silma, katkesta lõng ja pista silmadest läbi nagu on näidatud pildil. Jäta pikem lõngasaba. et saaksid seda kasutada hiljem lille kinnitamiseks. Samamoodi koo ülejäänud kroonlehed. Siis võta alguslõng ja põimi see algusreast läbi, tõmba kokku, kinnita. Soovi korral võid südamikuks panna pärli.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: