20. jaanuar 2006

Eile mässasin pool päeva piltidega s.t. võtsin ette lapse „nuputamise“ tulemuste pildistamise ja nüüd siis püüan neid teile järgemööda esitleda.

Hakkaks pihta siis kohe algusest 😀

Meie jaoks algas „nuputamine“ pihta sellise komplektiga, kus olid sees nupud ning alused tähtede ja numbritega. Ega esiti olin mina ka koba ja saamatu nende triikimisel ja tulemused kippusid lagunema. Kuid emme eesmärk anda lapsele õpetlikku lõbu tähtedega sõnade moodustamisel, sai täidetud ja kunagi hiljem oli ka meil lapse toas selline sildimaania:

  

Järgmisegi komplekti muretsemisel oli emmel varjatud eesmärgid. Nimelt see, et vanem laps saaks „nuputades“ lustida ja väiksemale vennale saaks odavalt voodikarusselli. Sellise eesmärgi siis täitis see komplekt  ja tulemuseks saime sellised linnukesed, kurbusega avastasin, et karussellist mul norm pilti polegi 😦 (aga ehk saite komplekti viida pealt aimu, milline ta välja nägi)

Aga, et komplektis olnud tavaline kandiline alus andis võimalusi erinevaid mustreid proovida, siis hakkas pilte tulema juba robinal:

  

 

otsisime koos isegi lihtsamaid ristpistemustreid (suur koer ja väike valge hiireke) ja lisaks sai muretsetud ka mõned väiksemad alused

 

 

Sünnipäevaks sai laps väikese inspiratsiooniraamatu ja nupuhullus sai uut hoogu:

 

nuppude värvivaliku puudusel tekkisid ka poolikud projektid:

  

nendest lillekestest pidi tulema kaelakee ja erinevatest lippudest (neid siis veel vaja juurde teha) väike vanik

ja siis hakkasid saabuma jõulud. Seega valmisid  päkapikud ja lumehelbekesed:

helbed_päkatsid pakapikud 

pesul6ksupakapikud

 ja juba eelnevalt näidatud jõulukarbid ja sünnipäevakaart, aga jõulumeeleolu oli vaja tekitada ka nukumajja, selleks siis valmisid järgmised vidinad (küünlaid oli rohkem aga ma ei leidnud praegu rohkem üles :P) ja päkapikkudest sai omaloomingu korras poisid tüdrukud:

 

Internetist sai leitud juba eespool postitatud netipoe link, hulga erinevate ideedega. Emme varjas seda esiti, kuid laps leidis ükskord üles ja jälle tal tegemist kui palju. Ostku emme ainult rohkem nuppe talle….

  

ja olemegi oma saagaga peaaegu tänasesse päeva jõudnud. Pärast viimast Tallinnas käiku eelmisel nädalal, kui ma täiendasin järjekordselt nupuvarusid ja tõin ka uued suured alused lisaks, valmisid karukesed ja liblikatüdruk. Tulemas on veel kaks tüdrukut, aga eks neid uusi tegemisi saab siis juba jooksvalt näidata.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: