18. veebruar 2007

Panen siia kiiruga üles mõned pildid Krissu tehtud sõbrakingitusest.

Uskumatu, aga paari õhtuga sai lõpetatud pärlitest liblikas, mis lapsel peaaegu pool aastat juba riiuli peal poolikuna vedeles. Kuna olin selle tegemise alguses ka ise veel ullike, siis on ühendustetes natuke pusserdamist, aga ehk klambri pealt ei paista see niipalju silma.

Lisaks sai tehtud kumminiidi ja Hama nuppudega käevõru. See siis analoogne, kui ta endagi lemmik.
Siis veel erivärvi lõngadest punutud pael. Ise  ta nimetab seda juuksepikenduseks, sest selle pean talle tavaliselt peenikese punupatsi sisse punuma, aga eks tegelikult vast ole sel ka teisi kasutusvõimalusi.
Ja lõpuks nuppudest sõbrateemaline karbike, kuhu kõik see staff sisse panna. Esialgne plaan oli ikka südamekujuline, aga kuna Krissu ei suutnud südamekujulist alust kuskilt üles leida, siis oli vaja plaanid ringi teha.

11 Responses to 18. veebruar 2007

 1. karmen ütles:

  kui oleks võimalik , siis tahaksin teada kuidas teha seda neljandal pildil olevat kõevõru ..
  ise on plaanis teha lihtsalt üks riba , mis ei ole mõeldud käevõruks ..
  äkki oskaksite mulle nõu anda

  • miokas ütles:

   Selle juures pole midagi keerulist. Kasutatud on Hama nuppe ja sellist tiba jämedamat kumminiiti. Võtad ühe parajalt pika jupi kummi, sinna keskele libistad käevõru laiuseks sobiva koguse helmeid ja veel samapalju nn järgmise rea jaoks. Teise kummiotsaga liigud samuti “teise rea helmestest” läbi, kuid vastupidises suunas. Põhimõtteliselt moodustub justkui 8 mille ristumispunkt on helmeste sees peidus. Sama moodi hakkad ridasid lihtsalt lisama: lisad ühe kummi otsa helmed, läbid need ka teise kummiotsaga vastupidises suunas ja tõmbad tihedalt eelmiste ridade vastu. Kummi peab pisut pingule venitama, et asi hästi hoiaks. Lõpetades viid kummiotsad sisse esimese rea helmestest ja tood need välja kuskil keskel helmeste vahel. Nii saad need mugavalt kokku sõlmida ja seejärel sõlme helmeste sisse peita.

 2. Ann ütles:

  kuidas teha hamadest ehteid? ma tean et neid tuleks triikida mingi riidega, aga mis enne teha?

  • miokas ütles:

   Milliseid ehteid sa silmas pead? Ülaltoodud pildil oleva käevõru tegemist kirjeldasin eelmise kommentaari vastuses. Sellise ehte juures triikida üldse pole vaja, põhimõtteliselt kasutad Hama nuppe kui lihtsalt plastist helmeid.
   Aga kui tahad mingit konkreetset kujundit teha nuppudest ja seda siis kõrvarõngasteks panna või ripatsiks, siis lisaks nuppudele peab sul olema nn. nuputamisalus, millele saad sättida nupud enne triikimist mustrisse. Triikimiseks kõlbab tavaline küpsetuspaber. Hiljem, kui kujund on triikimisest jahtunud, saad seda kinnitada kõrvarõnga konksude otsa.

   • Ann ütles:

    suur, suur aitäh, aga enne triikimist võtan nuputamisaluse ära?

   • miokas ütles:

    Kõigepealt sätid nupud aluse peal soovitud mustrisse, siis paned sellele paberi ja triigid läbi paberi puuvillase triikimise kuumusega. Kui näed, et kõik nupud on omavahel kokku sulanud, siis mina olen eemaldanud paberi, pannud sinna peale mõne raamatu ja selle abil töö ringi keeranud, siis ettevaatlikult aluse ära võtnud ja läbi paberi triikinud ka teiseltpoolt. Triikimise puhul peab jälgima, et nupud sulaksid ühtlaselt kokku aga mitte ka liialt (kunagi esimeste triikimistega õnnestus mul yhed numbrid suisa aluse kylge kinni sulatada :P). Seda sulatamist peaks olema just parasjagu, et kujund ei laguneks laiali aga samas ei jääks ka ühtlane pläss.

 3. Ann ütles:

  ohh, suur aitähh. alustasin kohe tõõd ja väga ilusad tulevad. selline mõnus tegevus. ka sa tead kust saada suurt pakki neid nuppe, milles oleks palju erinevaid värve. käisin täna Juku mänguasjapoes aga seal polnud.

  • miokas ütles:

   Meie ostsime neid omal ajal Uno1 mänguasjade poest, kuid nüüd leidub neid juba paljudes teistes poodides ka. Esialgu panustasime ka suurtele seguämbritele ja siis ise sortisime sealt, aga neid on seal tavapäraselt ainult miski 6-7 põhivärvi. Erinevate toonide jaoks on hoopis head need 1000sed pisipakid. Samuti on saadaval ka teiste firmade (mingi valik on ka Tiimaris) sarnaseid tooteid, kuid kui ostad erinevate firmade nuppe, siis omavahel segada neid ei soovita, sest materjal võib erinevalt sulada st mõni nupp ei hakka veel sulamagi kui sealsamas mõni teine täitsa lödi.

 4. Ann ütles:

  okei 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: