5. detsember 2007

Õe kõigil kolmel lapsel on sünnipäev detsembris, seega tuleb igal aastal neile korraga kaks kinki teha (no üks sünnipäevaks ja teine päkapikkude kingikotti). Päris raske on neid poelettidelt välja valida. Isetehtud kingitusi päkakotti teha ei saa, sest plikad on juba nii suured, et on oht päkapikkude saladused paljastada, kuid miski ei sega midagi välja mõelda sünnipäevadeks. Sel aastal oli mõlemal tüdrukul kinginimekirjas ehtesoov. Selle siis võtsingi eesmärgiks täide viia. Algusest peale oli mul kindel otsus kasutada pärliussi tehnikat ja ripatsiks punuda tamiiliga miskit (selleks hetkeks mul ju veel polnud eelmises postituses näidatud päkaprojekti soovi, mis annaks võimaluse erinevaid tamiilipunutisi katsetada). Värvivalik sai tehtud hetkel kasutusesolevate nn piduriiete järgi.
Nelja-aastaseks saava Mette-Mariti värvideks oli sinised toonid koos valgega. Materjaliks valisin valged, tumesinised ja türkiisivärvi nr. 11 TOHO seemned ja mustriks miskit põnevamat sigri-migri. Ripatsiks sai punutud pisikene delfiin. Kuigi ei ole ripatsi vajalikkuses ja efektis enam üldsegi nii veendunud jätan valikuvõimaluse piigale endale.

Kaheksa-aastaseks saava Anete värvideks oli must ja fuksia. Mustriks valisin lihtsad diagonaalsed triibud, kuid mängima panin erineva suurusega seemned ja ma olen siiani võlutud sellest tekkinud lainetavast efektist, mis tekitab mulje nagu oleks tõepoolest kaks erineva jämedusega nööri üksteisega lihtsalt keerutatud. Ussisõltlaste jaoks mainin siinkohal ära, et lükkimise rütm oli järgmine: 1 must (nr 10) , 1 fuksia (nr 10), 2 fuksiat (nr 9), 1 fuksia (nr 10), 1 must (nr 10). Siia juurde sai punutud südamekujuline ripats. Lisaks keele, tegin ka käevõru. Suurem tüdruk vast kannab selle juba välja. Kinnitustega on natuke kehvad lood praegu, sest musti haake ja pikendusketti, mida tahaks neile panna, hetkel pole ja hõbedased … need panen viimasel minutil. Mine tea, äkki teen veel sel kuul ühe tellimuse Helmehaldjast. Aga praegu siis komplekt selline:

Eks näis kas tegemiste ajakava lubab miskit kaheaastaseks saavale poisipõnnile ka meisterdada.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: