Süüteroosid Mardilaada jaoks…

Sel aastal otsustati teiste Eesti koolide eeskujul ka Haapsalu Gümnaasiumis heategevuslikku Mardilaata korraldada. Tsiteerin kooli kodulehelt: “Üritus toimub laupäeval, 7. novembril 2009 kell 12-15 on Haapsalu Gümnaasiumi ruumes. Selle eesmärk on koguda raha koridoridesse istmete, jalgrattahoidjate, infoteleri, paljundusmasina, koolikella-raadio jm projektide jaoks.
Kavas on käsitööde, kingituste, hoidiste, kookide, kasutatud raamatute, heliplaatide, mänguasjade, ehete, sporditarvete, lilleseadete müük; käsitöötuba (võimalus tikkimismasinaga särke vms kaunistada – eelregistreerimine 534 14777, viltida, tikitud kaarte valmistada), kontsert, loeng, vanade autode ja autoosade oksjon, kohvik, loterii, laste meisterdamistuba.”

No vot siis selline üritus. Kuigi ise müüma ei saa sinna minna, peame nädalavahetusel Kristella sünnipäeva ja on külalisi oodata, siis oma panuse kaubavalikusse tegin siiski. Vot sellise:

nov2009syyteroosid2 nov2009syyteroosid1

Need on süüteroosid – 6tk nn kinkekarpi ja lisaks neile veel 90tk üksikult müümiseks. Kes veel ei tea, siis süüteroosid on sellised nutikad munakarpidest ja küünlarasvast tehtud abivahendid,  millega saab süüdata tule Sinu kaminas, ahjus või miks mitte ka lõkkes. Lihtsalt asetad ühe õie puude vahele või alla ja süütad põlema. Varsti süttivad ka puud ja paberit polegi vaja. Isetegija foorumis sai selline taaskasutus alguse Kikuliisist.

Omaltpoolt lisaks siia sellise võlunipi, et nii ilusaid ja värvilisi süüteroose saab ainult kuuseküünaldest, sest pikkadel küünaldel on valdavalt vaid pealiskiht värviline, seest on nad valged ja see annab läbipaistva küünlarasva. Mina kasutasin siis sel korral punaseid ja siniseid küünlaid. Üsna kogemata tuli kümmekond ilusat lillat ka välja. Neil siis esimene kiht tehtud punasega ja teine sinisega peale.

Igatahes ärgitan kõiki Haapsalu ja selle lähiümbruse inimesi laupäeval Haapsalu Gümnaasiumist läbi astuma. Usun, et tuleb vahva üritus.

 

3 Responses to Süüteroosid Mardilaada jaoks…

  1. Lucy ütles:

    Aga kui lisada valgele/läbipaistavale küünlavahale hoopis värvilisi rasvakriite juurde, see peaks ka toimima. : )

    • miokas ütles:

      Jah, märkasin seda soovitust paar päeva tagasi ka foorumis, kuid ise katsetanud pole. Kui kuuseküünalde aeg läbi saab, siis ehk saab ka ära katsetatud 😀 Tänud soovitamast!

  2. […] mida plikad kambakesi müügiks pakkusid. Et asi igavaks ei läheks, siis aretasime lisaks eelmise aasta väljamõeldistele ka uue tõmbenumbri – vaasitäie siniseid […]

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: