Taaskasutame ajalehti ehk kodu varrastele ja heegelnõeladele…

Lubasin aasta alguses iseendale, et sel aastal nikerdan rohkem asju kodu heaks. Üks selliseid tehavajadusi on miskid suuremat sorti anumad/korvid kööki, milledest ühte saaks korjata plast- ja plekktaarat ning teise paberisodi. Kui netis kunagi nägin ajalehepunutisi, siis mõte jooksis vägisi oma vajaduse peale. Vaja oli aga õppida/omandada tehnikat ja teha kindlaks lõpptulemi tugevus. Selleks saigi ette võetud väiksem, selline proovitöö. Niisama asju aga pole ju mõtet nikerdada, vaid ikka vajalikke asju. Seega pidi minu proovitööst saama kodu kõikidele kodusolevatele varrastele ja heegelnõeladele. Neid on mul päris palju, sest ema miskipärast enam käsitööd teha ei taha ja pärandas oma kunagised vahendid kõik mulle, lisaks olen ise soetanud paraja varu tänapäevaseid vardaid/heegelnõelu.

Alustuseks lappasin internetist materjale korvipunumise teemadel ja tõin raamatukogust koju neli raamatut: Valeria Taubel’i “Vitspunutised”, Uno Põlts’i “Vitspunutised”, Christina Sjöberg’i “Punumine pajuvitstest ja teistest looduslikest materjalidest”, Polly Polloc “Korv”. Peab ütlema, et minu, kui totaalse võhiku, jaoks olid välistõlgetest raamatud palju inspireerivamad. Eesti autorite raamatud olid liiga tehnilised ja esmapilgul ka hirmutavad. Seega panin nad suisa esmalt kõrvale (pärast töö lõpetasimist muidugi uurisin-puurisin neid palju targema pilguga juba), et mitte lasta oma entusiasmi suretada. Seevastu Sjöbergi ja Polloci raamatud lausa ahvatlesid proovima. Lugesin need raamatud kaanest kaaneni läbi, vahtisin pilte ja tekkis tunne, et saan hakkama ning nii ma siis ette võtsin ja omale karbi punusingi.

 

Oi seda positiivset emotsioonilaengut, kui olin karbi põhiosa valmis pununud ja siis veel korraliku ääreviimistlusena kolm ühe tagant ääre sellele nikerdanud. Pärast seda oli vaja veel karbile kaas punuda ning teha kindlaks kui palju värvimine ja lakkimine karpi tugevdab, sest esiti olid karbi küljed tiba vetruvad. Ja voilaa! Siin on lõpptulemus:

 

 

 

Pildistamine oli tiba keeruline, sest lakipind kipub vastu pleekima aga… Kas see ei näe mitte kobe välja? Ma ise jäin lõpptulemusega ikka väga rahule. Värvimine ja lakkimine tegid oma töö ning karp sai tugev. Mugavuse mõttes peaks proovima algmaterjali värvimist enne punumist, sest see karbi värvimine oli üks pikk ja aeganõudev tegevus, et kõik nurgatagused ja sopid saaks ikka värvi alla.

14 Responses to Taaskasutame ajalehti ehk kodu varrastele ja heegelnõeladele…

 1. Snowdrop ütles:

  Väga äge hoiukarp! Sa ikka oskad kauneid asju asjatada 🙂 Mõnusat suve jätku!

 2. Alleraa ütles:

  Vau! Kas tõesti ajalehtedest tehtud!? Tummaks võtab kohe!

 3. Muhv ütles:

  Väga kift karp, ilus nii värvita kui värviga. Mul nii hea meel, et vähemalt esimesed tööd selles projektis on nii ilusad ja huvitavad, tegijad on ikka vaeva näinud, mitte ülejala midagi esitanud.
  Ma pean ütlema, et minu hoidja tuleb idee poolest sarnane, kuigi hoopis teises tehnikas 😛

 4. Triine ütles:

  Väga põhjalik töö! Tulemus muidugi suurepärane.

 5. Verpin - Veronika ütles:

  Väga šeff!

 6. Monica ütles:

  Väga vahva karp ja ilus töö! Nüüd vajus mul lõug põlvini. Päris ausalt kohe. Ma olen nii vaimustatud! Sina kohe oskad! Mina ainult unistan et oskaks ka;)

 7. miokas ütles:

  Ma väga tänan nii elava tagasiside eest ja mul on hea meel, et suutsin seda enda vaimustust pisutki teile üle kanda. No teate ju küll seda tunnet, mis ei taha hinge ära mahtuda, niiväga tahaks seda vasikavaimustust kellegiga jagada, kes sust aru saaks ja sinuga jagaks 😀

 8. eelika ütles:

  Väga vaffa:)

 9. astraco ütles:

  Oi kui lahe karp sul sellest lõpuks tuli. tead ma tahaks ka sellist. Ja see kuluks kohe hädasti ära. Tulen varsti siis kaen ja katsun lähemalt. Seniks kalla sulle. 😀

 10. Laantelaps ütles:

  Väga asjalik asi. Ja ühele käsitöölisele ka vajalik, mis seal salata.

 11. timps ütles:

  Väärikas kodu käsitöövahenditele! Järsku hakkas kahju kõigist ajalehtedest, mida kunagi on vanapaberiks viidud 😀 (tuli, näe, tahtmine ise ka proovida, aga nüüd pole ajalehti).

  • miokas ütles:

   Kusjuures sellesse karpi ei kulunud üldse palju ajalehti. Ma lasin emal enda jaoks kokku korjata kõik tema varud aga selle karbi, ma arvan, sai kokku punuda paarist “Postimehest”.

 12. Ingrid Loik ütles:

  Sooviks teada, mis värviga ja lakiga sa nad üle tegid! Kuskilt lehe pealt ma nägin, et oli lausa Pinotexi kasutatud!!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: