Kasutame ära issi väikest õlleharjumust ehk kott ja vöö Kristellale..

Ühel hetkel kurtis laps, et tema püksirihm hakkab ära lagunema. Mul oli kohe võimalus talle miskit erilist pakkuda. Nimelt sai juba pikemat aega kogutud issi õllepurkide küljest klõpse ja siiani polnud veel ühtegi head ideed, kuhu oleks vaja ja saaks neid proovida. Nüüd oli kätte jõudnud minu võimalus 😛 ja tundus, et ka lapsele idee meeldis. Nii siis valmiski esimese katsetusena Kristellale uus ja edev püksirihm:

 

Materjaliks miski tundmatu heegelniit, heegelnõel suurusega 2.5 ja 56 plekkpurgiklõpsu.

Aga kuna see heegeldamine oli na mõnus, siis otsustasin seda jätkata. Krissu igatses suve alguses omale miskit pisemat kotti, kuhu tal mahuks ära telefon, rahakott ja võtmed. Ta isegi tegi heegeldamisega algust, et see vajadus omal täita, kuid asi ei edenenud eriti. Nii ma siis sujuvalt pakkusin, et teeksin talle ise koti, kasutades muuhulgas neid klõpse. Kuna vöö lapsele kohe hirmsasti meeldis, siis loomulikult polnud tal selle vastu miskit, et omada ka samas stiilis kotikest. Emal jälle “pidu põlvini” ja võis fantaasia tööle panna 😀 Lõpptulemus sai siis selline:

 

  

Materjaliks Capri heegelniit, nõela suurus 2.5 ja 415 plekkpurgiklõpsu.

Seni oli kõik lõbus ja mõnus nikerdamine kuniks oli vaja kotile voodrit teha. Õmblemine on vot selline asi, mis mulle ei meeldi ja milles ma kohe olen koba. Kui annab, siis teen õmblusi käsitsi, sest siis tunnen asja üle suuremat kontrolli aga siin siiski kasutasin ikka pisut õmblusmasina abi kah. Õmblesin ja kirusin, sest tulemus peab mu kobadusest hoolimata ju viimase peal olema 😛 No eks ta lõpuks sai ka. Lapsel rõõm koti üle ja minul rõõm, et voodri- ja lukuõmblemisega ühele poole sain.

14 Responses to Kasutame ära issi väikest õlleharjumust ehk kott ja vöö Kristellale..

 1. Moni ütles:

  Kui ägedada asjad! Sa oled ikka nii andekas!

 2. Dost ütles:

  Nii lahedad asjakesed. Laps on rahul ja ise õnnelik. :)))

 3. miokas ütles:

  No mis rõõmustab hommikul veel rohkem kui see, et sind kiidetakse ja andekaks peetakse 😛 Aitäh teile!

 4. Snowdrop ütles:

  Imelised asjad! Supper emme!

 5. Triine ütles:

  Väga vinge!

 6. astraco ütles:

  sa juudas kus nüüd meisterdas. Ma poleks unes ka selle peale tulnud, et sellistest asjadest miskit teha saab 😀 Aga võta näpust. Meie miokese pea kui koorelahutaja seal alati mingi imeline idee varuks. Super super super muud ei oska ma öelda.

 7. sirtsukas ütles:

  Oi, kui lahedad asjad! Eriti meeldib vöö!

  Sirtsuk

  • miokas ütles:

   Tänud kiitmast, kui välja arvata see koti voodriõmblemine, siis teha oli neid ka mõnus ja etterutates võib öelda, et üks kotike on veel tulemas.

 8. Mai ütles:

  Kott on hästi kena, kuid ligemalt oleks tahtnud uurida. Kuidas ikka meid klõpsakaid sinna sisse heegeldasid?

  • miokas ütles:

   Tänud kiitmast, lapsele ka meeldib, siiani kiidab 😀
   Saadan sulle maili peale mõned pildid tehnikast, mida mina kasutasin.

 9. Merle ütles:

  Appikene kui ilusad asjad. Ma lihtsalt vaatan suu ammuli. Uskumatu kui andekaid inimesi on olemas.! Mulle ka meeldib väga see vöö tehnika. Äkki jagate ka minuga seda saladust. Saaksin rõõmustada nii lapsi kui ennast kui ka meest, kes nüüd hoolega peab õlut jooma hakkama :))Jõudu ja jaksu teile ja uusi ideid!

  • miokas ütles:

   Aitäh sulle hea sõna eest. Praegu on käsitööga suhteliselt kurvad lood, kuna aega napib ja siis paneb kiitus “vana rasva pealt” kohe eriti kõrvad liikuma ja teeb hingele pai.
   Saatsin sulle maili peale paar pilti, ehk saad inspiratsiooni.

 10. ruth ütles:

  Väga lahedad tegemised just vöö meeldib eriti. Teeks omale ka , aga ei oska tehnikat. Kui võimalik, siis palun natuke selgitusi tegemise kohta. Lennukaid mõtteid ja uusi ideid!

  • miokas ütles:

   Tänan kiituse ja heade soovide eest. Sõnadega on pisut keeruline seletada, aga saatsin sulle maili peale mõned pildid, loodan, et neist on abi Sulle.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: