8-aastase poisi päkapikusoov ehk klapiga kindad…

Ei või olla, eksole, et noorte poiste sees võiks olla trendikad kootud labakud. Aga just selline soov oli mu õepojal päkapikkudele edasi anda .

No tegelikult oli see ikka pisut kiiksuga soov st taheti selliseid klapiga kindaid, et labakute sees oleks peidus poolikute sõrmedega sõrmikud.  Mis seal’s ikka, võtsin asja kätte ja väikese leiutamise peale need valmis saidki. Loodetavasti vastavad oodatud normidele 😛

Kui muidu olen kasutanud soojade kinnaste jaoks ikka oma narmastamisevõtet, siis sel korral kasutasin oma isapoolse vanaema põhilist firmanippi – soojad kahevärvilised kindad, kuid korraga peab kudumisel mässama ainult ühe lõngaga:

 

  

13 Responses to 8-aastase poisi päkapikusoov ehk klapiga kindad…

 1. astraco ütles:

  Head uut aastat. Kindad on vägevad ja muster lahe. Seda mustrit peaks sinuga arutama 😉

  • miokas ütles:

   Head uut sullegi!
   Muster ise on väga lihtne: põhivärviga 1 rida parempidi, põhivärviga 1 rida pahempidi, siis täpivärviga kaks rida nii et kaks silma kood ja kaks silma tõstad ära kudumata. Ja nii siis vaheldumisi koodki, järgmisel korral tee täpisilmad eelmisega võrreldes nihkesse.

 2. Floy Litle ütles:

  Most what i read online is trash and copy paste but your blog is different. Keep it like this.

 3. You use wordpress, you know, blogging was cool

 4. Margus ütles:

  väga coolid:)

  • miokas ütles:

   Just-just 😀 Sul kui hobifotograafil peaks ka sellised olema, siis saaks õues külma käes mõnusamalt pilte klõpsida. Utsita aga Monika kähku kuduma 🙂

 5. Simona ütles:

  küsimus on selline, et kas saaks õpetust kuidas need on tehtud? käin 7ndas klassis ja oleks soov sellised projektitööks teha. kõik arvavad, et liiga raske, kuid oleks soov proovida. kas saaks kontakteeruda kuidagi, emaili kaudu näiteks?

 6. Liinzu ütles:

  Ma tean, et see postitus väga vana, aga sooviks samuti selliste kinnaste õpetust 🙂

 7. Liisa ütles:

  Sooviks ka selliste kinnaste õpetust 🙂

  • miokas ütles:

   Tere, Liisa
   Kahjuks mul ei ole konkreetset õpetust antud kindale. Saan vaid jagada pisut näpunäiteid, kuidas ise neid kindaid tegin:

   1) koo endale meeldiva rütmi ja pikkusega soonik
   2) alusta mustri või endavalitud pinna kudumist. Seda koo kuni pöidla avani.
   3) Pöidla laiust arvestan ma tavaliselt nii, et väljapoole jääks 2 silma ja peopesa poole 1 silm, vahepealsed tõstan abilõngale ja nende asemele loon samapalju uusi asemele. Jätkan kudumist kuni väikese sõrme alguseni. Kui sõrmi eraldi ei koo, siis võib isegi pikemalt.
   4) tõstan käeselja silmused abilõngale ja korjan kinda pahemalt poolt eelmise rea silmad vardale. Nendega jätkan juba edasi kududes sõrmikule omaselt ükshaaval sõrmed. Pikkuselt tegin need kuni esimese sõrmekondini.
   5) Hakkan kuduma klappi luues kõigepealt vardale kahe varda jagu silmuseid ja kududes 4-6 rida soonikut. Nüüd korjan varrastele ka enne abilõngale varutud käeselja silmused ja jätkan kudumist ringselt kuni labaku lõpuni.
   6) Koon pöidla.
   7) klapi algselt kootud sooniku ääred kinnitan salapistega kinda külgedele. Soovi korral õmblen klapi kinnitamiseks nööbi ja teen otsa aasakese.

 8. Laicee ütles:

  I love reading these articles because they’re short but inveimatrfo.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: